PEOPLE

BURAK ONUR ERDEM

Burak Onur Erdem, İTÜ Müzik İleri Araştırmalar Merkezi müzik teorisi ve şeflik bölümlerinden mezun oldu. Michael Ellison ile form ve müzik teorisi, Adam Roberts ile ileri armoni, Paul Whitehead ile rönesans ve barok müziği, Lynn Trepel Çağlar ile şan çalıştı. Uluslararası ustalık sınıflarında Johannes Prinz (Avusturya), Maria Guinand (Venezuela), Anders Eby (İsveç), Volker Hempfling (Almanya), Denes Szabo (Macaristan) ve Michael Gohl (İsviçre) gibi dünyaca ünlü koro şefleriyle çalışma fırsatı buldu. Müzik eğitiminden önce ise Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi & Uluslararası İlişkiler bölümünü Rektörlük Ödülü ile tamamladı.

 

2012 yılında Türkiye koro müziği için uluslararası projeler üretmek üzere Koro Kültürü Derneği’ni kurdu. 2014-2017 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde Koro Şefliği Okulu’nu hayata geçirdi. 2015-2018 dönemi için Avrupa Korolar Federasyonu’nun yönetim kurulu ve müzik komisyonu seçildi.

 

2010 yılında İstanbul merkezli oda korosu Rezonans'ı kurdu ve koroyla uluslararası alanda birçok projeye imza attı. 2013-2016 yılları arası Türkiye’nin en köklü senfonik korolarından İstanbul Avrupa Korosu’nun şefliğini yaptı.

2013 yılından beri konuk & yardımcı şef olarak çalıştığı Devlet Çoksesli Korosu’nda 2017-2018 sezonu itibariyle koro şefi olarak görev yapmaktadır.

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon
  • White Twitter Icon

Copyright © 2018 Rezonans